ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α’ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β΄ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Η Εταιρεία Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ψυχικής Υγείας (ΕΠΑΨΥ), καλεί τους Γονείς Μαθητών Α’θμιας κ Β’θμιας εκπαίδευσης, σε Διαδικτυακή Εκπαίδευση με Τίτλο : BRAVE TALK, στα πλαίσια της Καμπάνιας  BRAVE TOGETHER : Μια παγκόσμια πρωτοβουλία για την υποστήριξη όλων όσων αντιμετωπίζουν δυσκολίες που σχετίζονται με το άγχος και την κατάθλιψη. Σε συνεργασία με την κοινότητα των ειδικών ψυχικής υγείας που διαθέτουμε, δημιουργήσαμε εργαλεία υποστήριξης που βοηθούν στον εντοπισμό των σημαδιών, τον τρόπο άσκησης αυτοφροντίδας και την αναζήτηση βοήθειας.

Παρασκευή 07/06/2024

Δηλώσεις συμμετοχής :

Θεωρούμε ότι είναι μία καλή ευκαιρία για τους γονείς να συμμετέχουν σε αυτή την διαδικτυακή εκπαίδευση μέσω της οποίας θα εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους, μαθαίνοντας να εντοπίζουν δυσκολίες ψυχικής υγείας στους ιδίους και στο περιβάλλον τους καθώς τον τρόπο προσέγγισης αυτών των ατόμων και τον τρόπο που μπορούν να τους συνομιλήσουν γι’ αυτή την δυσκολία.

Η εκπαίδευση είναι εντελώς δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα εδώ : Brave Together: Μία παγκόσμια πρωτοβουλία της Maybelline

Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2108056920 (Εμμανουέλα Σφακιανάκη)